شهروندان گرامی؛توسعه و آبادانی هر شهری حمایت شهروندان آن شهر را می طلبد ،امیدواریم با پرداخت به موقع عوارض ما را برای رسیدن به این هدف یاری نمایید...

جشن حنابندان”مجنی‌ها در استقبال ازماه مبارک رمضان

  آیین سنتی حنابندان که براساس یک سنت دیرینه دو روز مانده به ماه مبارک رمضان در شهر گردشگری مجن  انجام می‌شود، از دیروز در این شهر آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی :جشن حنابندان که در استقبال از ماه مبارک رمضان در بین مجن‌ها مرسوم است، دو روز پیش از ماه رمضان آغاز و تا دو روز بعد از رویت هلال ماه رمضان ادامه دارد.

  براساس این آیین معنوی، زنان و مردان مجنی با حضور در منزل بزرگ خاندان، حنا آماده کرده و با گذاشتن آن بر موی سر و کف دست و پا، حلول ماه مبارک رمضان و مهمانی خداوند را جشن می‌گیرند.

  این آیین سنتی همراه با ذکر صلوات، دعاهای پایان ماه‌شعبان و همزمان با آغاز ماه‌رمضان، همراه با قرائت دعای افتتاح انجام می‌شود و در پایان هر روز جشن، حضار با نقل و شیرینی و در روزهای ماه مبارک با خرما، نان محلی، پنیر و سبزی به عنوان افطار پذیرایی می‌شوند.

  همچنن یکی دیگر از آیین‌های مرسوم در مجن در استقبال از رمضان، غبارروبی و تکریم مساجد شهر، امامزاده ابراهیم (ع)، گلزار شهدا و اماکنی است که مراسم و دعاهای ویژه ماه‌رمضان در آن برگزار می‌شود.

  منبع: ایسنا